Polish (Poland)English (United Kingdom)

Krajowe potwierdzenia na AIR SHOW

sh2g fot krzysztof madrym

Mamy kolejne deklaracje udziału w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych AIR SHOW-2013! Tym razem złożyli je nasi koledzy z Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

Na spotkaniu w Dowództwie Sił Powietrznych (30 stycznia) przedstawicieli służb, które będą zajmowały się utrzymaniem porządku, dyscypliny i bezpieczeństwa podczas pokazów w Radomiu, pułkownik pilot Adam Trzeciak, szef Oddziału Lotnictwa z Szefostwa Wojsk Aeromobilnych Dowództwa Wojsk Lądowych, zapowiedział, że „lądowcy" przyślą na AIR SHOW-2013 do demonstracji dynamicznej śmigłowce Mi-24 i W-3 Sokół, a na wystawę statyczną W-3PL „Głuszec", unowocześniony Mi-2 oraz Mi-17 w wersji Medevac z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Komandor porucznik pilot Roman Tański, szef szkolenia Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, obiecał, że na pokazach będziemy mogli podziwiać w locie śmigłowiec pokładowy SH-2G Seasprite, a na ziemi śmigłowce Mi-14PŁ i W-3RM oraz ewentualnie morską wersję samolotu Bryza (M-28).

Pułkownik Janusz Chwiejczak, dyrektor Biura Organizacyjnego AIR SHOW-2013 przypomniał, że na potwierdzenia uczestników, którzy przybędą z zagranicy, czekamy do końca marca. Wkrótce będziemy zatem mogli podać nowe informacje!

 

sh2g fot krzysztof madry2mPpłk Artur Goławski

Zdjęcia: Krzysztof Mądry/ archiwum Marynarki Wojennej